24 września, 2021

Reprezentacja Polski Tokio 2020

Boks 

  • 51 kg kobiet – Sandra Drabik
  • 69 kg kobiet – Karolina Koszewska
  • 75 kg kobiet – Elżbieta Wójcik
  • 63 kg mężczyzn – Damian Durkacz

Gimnastyka sportowa

  • wielobój kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • skok kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • równoważnia kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • ćwiczenia wolne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • poręcze asymetryczne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)

Golf

  • mężczyźni – Adrian Meronk

Jeździectwo

  • WKKW indywidualnie – Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda)
  • WKKW drużynowo – Polska (Spisak, Pawlak, Cybulska)
  • rezerwowi: Mateusz Kiempa (koń Libertina)

Judo:

  • -52 kg kobiet – Agata Perenc
  • -57 kg kobiet – Julia Kowalczyk
  • -63 kg kobiet – Agata Ozdoba-Błach
  • -78 kg kobiet – Beata Pacut
  • -90 kg mężczyzn – Piotr Kuczera
  • +100 kg mężczyzn – Maciej Sarnacki

Kajakarstwo

  • C1 kobiet (200 m) – Dorota Borowska
  • K1 kobiet (200 m) – Marta Walczykiewicz, Helena Wiśniewska
  • K2 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska
  • K4 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska/Justyna Iskrzycka/ Helena Wiśniewska
  • C1 mężczyzn (1000 m) – Mateusz Kamiński
  • C2 mężczyzn (1000 m) – Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak

Kajakarstwo górskie

  • K1 kobiet – Klaudia Zwolińska
  • C1 kobiet – Aleksandra Stach
  • K1 mężczyzn – Krzysztof Majerczak
  • C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig

Kolarstwo szosowe

  • jazda indywidualna na czas kobiet – Anna Plichta
  • wyścig ze startu wspólnego kobiet – Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Marta Lach
  • jazda indywidualna na czas mężczyzn – Maciej Bodnar
  • wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

Kolarstwo górskie

  • wyścig indywidualny kobiet – Maja Włoszczowska
  • wyścig indywidualny mężczyzn – Bartłomiej Wawak

Kolarstwo torowe

  • sprint indywidualny kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
  • sprint drużynowy kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
  • keirin kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
  • madison kobiet – Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik
  • omnium kobiet – Daria Pikulik
  • sprint ind. mężczyzn – 2 miejsca*
  • sprint drużynowy mężczyzn – Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski)
  • keirin mężczyzn – 2 miejsca*
  • madison mężczyzn – Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski)
  • omnium mężczyzn – Szymon Sajnok

Kadra: Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski + rezerwowi: Nikol Płosaj, Wojciech Pszczolarski, Rafał Sarnecki

Koszykówka 3×3

  • Turniej drużynowy – Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)

Lekkoatletyka

  • 400 m kobiet – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
  • 800 m kobiet – Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
  • 1500 m kobiet – Martyna Galant
  • 100 m ppł kobiet – Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
  • 400 m ppł kobiet – Joanna Linkiewicz
  • 300 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
  • 400 m mężczyzn – Karol Zalewski
  • 800 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
  • 1500 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
  • 110 m ppł mężczyzn – Damian Czykier
  • maraton kobiet – Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
  • chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło
  • maraton mężczyzn – Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski
  • chód na 20 km mężczyzn – Łukasz Niedziałek
  • chód na 50 km mężczyzn – Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala
  • pchnięcie kulą kobiet – Paulina Guba, Klaudia Kardasz
  • rzut oszczepem kobiet – Maria Andrejczyk
  • rzut młotem kobiet – Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
  • pchnięcie kulą mężczyzn – Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki
  • rzut dyskiem mężczyzn – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
  • rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
  • rzut młotem mężczyzn – Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
  • skok o tyczce mężczyzn – Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
  • skok wzwyż kobiet – Kamila Lićwinko
  • siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek
  • dziesięciobój mężczyzn – Paweł Wiesiołek
  • sztafeta 4×100 m kobiet – Polska (Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
  • sztafeta 4×400 m kobiet – Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)
  • sztafeta 4×00 m mężczyzn – Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)
  • sztafeta 4×400 m mieszana – Polska

Łucznictwo

  • kobiety indywidualnie – Sylwia Zyzańska
  • mężczyźni indywidualnie – Sławomir Napłoszek
  • mikst – Sylwia Zyzańska/Sławomir Napłoszek

Pięciobój nowoczesny

  • kobiety indywidualnie – Anna Maliszewska
  • mężczyźni indywidualnie – Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak

Pływanie

  • 50 m st. dowolnym kobiet – Katarzyna Wasick
  • 200 m st. grzbietowym kobiet – Laura Bernat
  • 50 m st. dowolnym mężczyzn – Paweł Juraszek, Konrad Czerniak
  • 100 m st. dowolnym mężczyzn – Jakub Kraska
  • 100 m st. grzbietowym mężczyzn – Kacper Stokowski
  • 200 m st. grzbietowym mężczyzn – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka
  • 100 m st. motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski
  • 200 m st. motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski
  • sztafeta 4×100 m st. dowolnym mężczyzn – Polska
  • sztafeta 4×200 m st. dowolnym mężczyzn – Polska
  • sztafeta 4×100 m st. zmiennym mężczyzn – Polska
  • sztafeta mieszana 4×100 m st. zmiennym – Polska

Podnoszenie ciężarów

  • 53 kg kobiet – Joanna Łochowska
  • 96 kg mężczyzn – Bartłomiej Adamus
  • 109 kg mężczyzn – Arkadiusz Michalski

Siatkówka

  • turniej mężczyzn – Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)

Siatkówka plażowa:

  • turniej mężczyzn – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding:

  • park kobiet – Amelia Brodka

Strzelectwo

  • karabin trzy postawy 50 m kobiet – Aneta Stankiewicz
  • karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz
  • karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
  • karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
  • pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś
  • pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś
  • trap kobiet – Sandra Bernal
  • skeet kobiet – Aleksandra Jarmolińska

Szermierka

  • szpada kobiet indywidualnie – Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga
  • szpada kobiet drużynowo – Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)
  • floret kobiet indywidualnie – Martyna Jelińska

Taekwondo

  • -57 kg kobiet – Patrycja Adamkiewicz
  • +67 kg kobiet – Aleksandra Kowalczuk

Tenis

  • singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette
  • singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak
  • debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska
  • debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot

Tenis stołowy

  • kobiety indywidualnie – Li Qian, Natalia Partyka
  • kobiety drużynowo – Polska (Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor)

Wioślarstwo

  • czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann
  • czwórka bez sternika kobiet – Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska
  • dwójka podwójna mężczyzn – Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski
  • dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski
  • czwórka podwójna mężczyzn – Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik
  • czwórka bez sternika mężczyzn – Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski

Wspinaczka

  • kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław

Zapasy

  • styl wolny kobiet -53kg – Roksana Zasina
  • styl wolny kobiet -57kg – Jowita Wrzesień
  • styl wolny kobiet -68kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus
  • styl klasyczny mężczyzn -97kg – Tadeusz Michalik
  • styl wolny mężczyzn -74kg – Kamil Rybicki
  • styl wolny mężczyzn -65 kg – Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo

  • RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka
  • Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna
  • 470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar
  • 49er kobiet – Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda
  • RS:X mężczyzn – Piotr Myszka
  • 49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński