Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w Paryżu. Natomiast jej tegoroczny slogan to Imagine, nawiązujący do zwycięskiej piosenki Valentiny – J’imagine. Jednak logo nawiązuje do najbardziej charakterystycznego obiektu we Francji czyli Wieży Eiffla oraz do świątecznej choinki. W konkursie weźmie udział 19 krajów. Są to między innymi powracające po przerwie: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Bułgaria, Irlandia, Macedonia Północna, Portugalia i Włochy, ale również Francja, Gruzja, Niemcy, Kazachstan, Malta, Holandia, Polska, Rosja, Serbia, Hiszpania i Ukraina.

Finał programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021 wyłonił reprezentantkę Polski, która już 19 grudnia zaprezentuje się na scenie La Seine Musicale w Paryżu. Jurorzy i widzowie wspólnie zdecydowali, że będzie to właśnie Sara Egwu-James z utworem Somebody.

Zdolna 13-latka pochodzi ze Słubic. Ma zarówno polskie, jak i nigeryjskie korzenie, odziedziczone po tacie. Sara jest bardzo rodzinną osobą, dlatego jej pasja do muzyki pochodzi właśnie z domowego zacisza. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz i John James (muzyk znany z m.in. Bitwy na głosy i X-factora). Obecnie chodzi do Szkoły Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza również do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach, gdzie uczy się gry na pianinie. Swój warsztat wokalny szkoli pod czujnym okiem Edyty Kręgiel w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach. Jej zainteresowanie skupiają się przede wszystkim na muzyce, natomiast Sara lubi też tańczyć i gotować. Jej popisowe danie to amerykańskie pancakes. Młoda artystka chętnie dzieli się również swoimi osiągnięciami na Instragramie, gdzie najczęściej można ją znaleźć.

Na piosenkę Sary pod tytułem „Somebody” możecie już głosować na naszej liście przebojów. A tymczasem posłuchacie, jak pięknie brzmi ten utwór.

O autorze